Sezóna 2024 so zážitkovými letmi sa začína od 05.2024

Zážitkové lety

Členovia Aeroklubu Kamenica nad Cirochou Vám ponúkajú zážitkové lety nad naším regiónom. Záujemca má možnosť výberu typu zážitkového letu a to na motorovom, alebo bezmotorovom lietadle.
Zážitkové lety v dĺžke trvania 30 minút a viac, podľa vopred vybranej trasy. Najčastejšími letmi tohto druhu sú lety okolo vodnej nádrže Šírava, Domaša, Starina a Morské oko, Sninský Kameň a pohorie Vihorlatu, alebo lety okolo Nízkych Tatier či Vysokých Tatier.
Záujemca má možnosť výberu trasy. Najčastejšie sú používané lietadlá typu CESSNA 172 (lietadlo pre troch pasažierov).
Pri každom type zážitkového letu je možné predĺžiť čas letu.
Pre zážitkové lety na vetroni sa používa vetroň typu Blaník L-13 alebo Super Blaník L-23, ktorý je vlečený motorovým lietadlom do výšky 800 metrov. Počas tohto typu zážitkového letu má záujemca možnosť vidieť široké okolie mesta Humenné.
Všetky druhy zážitkových letov sú podmienené priaznivým počasím.
Krátke zážitkové lety v dĺžke trvania 12 minút je potrebné dohodnúť minimálne dve hodiny vopred.
Lety v rámci Slovenska je potrebné dohodnúť minimálne dva dni vopred.

Trasu zážitkového letu je možné dohodnúť  s pilotom pred letom

CESSNA 172K alebo ZLÍN 43 - štvormiestne jednomotorové lietadlo - pilot + dvaja dospelí pasažieri + jeno dieťa

200.- eur: 30 minút letu – tri sedadlá – dvaja dospelí + jedno dieťa do 12 rokov
                                         Trasa: Kamenica - Snina - Morské oko - Vihorlat - Šírava - Humenné - Kamenica
400.- eur: 60 minút letu – tri sedadlá – dvaja dospelí + jedno dieťa do 12 rokov
                                         Trasa: Kamenica - Snina - Morské oko - Vihorlat - Šírava - Domaša - Humenné - Kamenica

Cena za zážitkový let v hodinovej sadzbe je nezávislá od počtu osôb.

Skupiny záujemcov o zážitkový let si môžu objednať zážitkový let a lietadlo minimálne 5 pracovných dní vopred. Všetky druhy zážitkových letov a fotografické lety sa vykonávajú počas víkendov, no je možné objednať ich aj počas pracovných dní a sú závislé od vhodnosti počasia.

Zmena cien a poplatkov je vyhradená!

100.- eur 12 minút letu – štyri sedadlá – traja dospelý + jedno dieťa do 12 rokov

300.- eur 30 minút letu – štyri sedadlá – traja dospelý + jedno dieťa do 12 rokov

600.- eur 60 minút letu – štyri sedadlá – traja dospelý + jedno dieťa do 12 rokov

lietame